Biz Kimiz?

“Bu sayfaya bir ara yazsam iyi olur, değil mi? Burayı okuyorsanız özür dilerim!”

Uzun süre bu mesajı görüntüledikten sonra artık kendimizden bahsetsem iyi olur. Biz, Alp ve Ürün, yeni yerler görüp yeni tatlar tatmayı seven, mutfakta çok iyi vakit geçiren, İstanbul’dan kaçıp kendini Cenevre’de bulmuş iki hukukçuyuz. Çok konuşmak, her şeyi ucundan da olsa bilmek ve yazmayı sevmek bizde meslek hastalığı, bilirsiniz. E tabii mutfakta bir sürü zaman geçirip, bolca deneysel çalışma yapıp sonra her tekrar yapacağımızda daha önce nasıl yaptığımızı unutup aynı şeyleri tekrar keşfetmektense böyle bir arşiv yapalım dedik. Hem de paylaşmış oluruz…

İşte o yüzden burada genelde deneysel çalışmalarımızı görüyorsunuz. Tabii bunun yanında sık sık yaptığımız, çok sevdiğimiz için paylaşmak istediğimiz tarifleri de bulabilirsiniz. Bir de Türkçe bilmeyen arkadaşlarımıza Anadolu mutfağını öğretme misyonumuzla, bunu yeni yeni ediniyoruz gerçi, İngilizce bir şeyler de koyalım dedik. Bir yandan da İngilizce kısmıyla uğraşıyoruz yani.

Mutfakta çalışırken ayağımızın dibinden ayrılmayan, yere bir şeyler düşsün, düşmezse de atıverin diye bekleyen, uzun süre ona bir şey atmadan çalışırsak üflemeye başlayan köpeğimizi de unutmayalım. Hatta kendisini bazı fotoğraflarda kenardan köşeden tabağı keserken bulabilirsiniz, şaşırmayın!