Ben buraya neden çıktım, niçin çıktım?

  • Kapat o oyunu, bir haftadır yazacaksın o yazıyı. Otur yaz artık.

Talimat gelince kös kös kapattım civilisation’ı. Halbuki continents haritasını açıp Gılgamış’la dünyanın tozunu attıracaktım ben. Neyse…

Efendim ilk yazının sanırım bu sitenin neden kurulduğuyla ilgili olması lazımmış bu blog denen zamazingoda. Biri bana bir şeyi neden yaptığımı sorunca aklıma hep Umudumuz Şaban filmi gelir:

İzaha gerek olmasa da yine de anlatayım: insan dediğiniz varlık yaşarken, konuşarak, yazarak, üreterek, tüketerek kültür dediğiniz şeyi üretir sürekli. Benim şahsi kanaatim yediğimiz içtiğimiz şeylerin bu kültür denen değerler bütünün en kıymetli parçalarından olduğudur. Yani kısaca yemeyi içmeyi seviyorum da diyebiliriz. Zira uzun yıllardır toplumun en azından şanslı doğan kesimi yemeyi ve içmeyi yaşamını devam ettirmekten öte, zevk almak için yapmaya başlayarak bunları kültürün bir parçası haline getirmiş. Her canlı enerji için bir şeyler yiyor tüketiyor ama bunu bir tek biz keyif noktasına götürüyoruz.

Bu sitenin benim için manası da bu kültürel değerleri not etmek, paylaşmak. Bu not defterimizden eğer ki sizler de keyif alırsanız, pastamızın kreması olur.

 

No Replies to "Ben buraya neden çıktım, niçin çıktım?"

    Leave a reply

    Your email address will not be published.